Rejsy turystyczne

...czyli zwiedzanie i odpoczynek pod żaglami.Chorwacja
Nasz główny i polecany kierunek wypraw. Jeden z ulubionych przez polskich turystów cel wakacji, nazywany również "Karaibami Europy". Chorwacja posiada rozległą linię brzegową nad błękitnym i ciepłym morzem Adriatyckim, wokół którego rozciągają się liczne kurorty: od kameralnych, turystycznych miasteczek po tętniące życiem metropolie. Kraj obfituje w wyspy ze wspaniałą przyrodą, urozmaiconym wybrzeżem i zabytkową architekturą z czasów Imperium Rzymskiego. Spokojne morze i ciepły klimat sprawia, że Chorwacja jest idealną lokalizacją dla osób, które chcą spędzić wakacje na jachcie. Jednym słowem relaks w otoczeniu pięknych widoków zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Żeglujemy wyłącznie przy ładnej pogodzie na jachtach bezpiecznych i w pełni wyposażonych. Rejs ma charakter turystyczno - żeglarsko - rekreacyjny, ale dla chętnych przewidziane jest oczywiście szkolenie z zakresu żeglugi i obsługi jachtu żaglowego.

Rejs obejmuje:
» podróż jachtem
» zwiedzanie z przewodnikiem
» przystanki w portach
» plażowanie

Koszt: od 1100zł (cena uzależniona od dostępnych jachtów) + 100EUR składka jachtowa (opłaty za postój, paliwo i częściowo wyżywienie). Kaucja zwrotna 100EUR / os. (zwrotna w przypadku oddania jachtu nieuszkodzonego).Holandia
Rejs zabytkową barką żaglową po wodach morza Wattowego. Jednostka wybudowana w 1907 r., pozostaje ostatnim takim okazem swojego pokolenia statków rzecznych. Jej kształt pozwala na wyjątkowo szybką żeglugę, a niskie zanurzenie (80 cm) umożliwia dotarcie do obszarów niedostępnych innym jednostkom. Z portu macierzystego w Harlingen można z łatwością dotrzeć na Jezioro IJsselmer i do samego Amsterdamu, wyspy fryzyjskie, jak i zwiedzić całe Morze Wattowe. Obecnie posiada 24 koje, rozmieszczone w 12 dwuosobowych kabinach.

Podczas rejsu czekają na Nas takie atrakcje jak, zwiedzanie urokliwych miasteczek wybrzeża, postój na mieliżnie, skosztowanie ostryg prosto z dna morskiego, sprawdzenie własnych sił przy pracy przy żaglach i sterowaniem ponad 30-sto metrowym żaglowcem.

Rejs obejmuje:
» podróż zabytkową barką żaglową
» prywatne, dwuosobowe kajuty
» All Inclusive
» zwiedzanie z przewodnikiem
» zapewnione wyżywienie (3 posiłki dziennie)
» tygodniowa przygoda (od soboty do soboty)

Koszt: 1449zł (sezon niski) / 1649zł (sezon wysoki), dla grup od 22 osób + dojazd. Start w miejscowości Harlingen.